GastroPOS Push Notification Bildirimleri

Kayıp kaçak kontrolü işletmeler için çok önemli konulardan biridir. GastroPOS bildirim sistemi sayesinde trafik kontrol yetkisi olan kullanıcılar siparişlere ait; silme, ikram, iade gibi operasyonların işleme alabilmesi için bir onay mekanizması ortaya koyar.

GastroPOS sisteminde kayıp kaçak kontrolü için büyük önemde yer verilmektedir. Gerekli yetkiler tanımları yapıldıktan sonra bu işlemleri daha basit hale getirebilirdik. Ama kontrol mekanizmasında bu 3 senaryoyu esas almayı uygun gördük.

1- Yetkili kullanıcı, onaylanan bir siparişi silmesi, iade etmesi veya ikram etmesi için yetkiler verilebilmektedir. Bu gibi durumda bildirim sistemi ancak bilgi vermek amaçlı çalışır. Eğer sistem parametrelerinde bilgilendirme ayarı da aktif ise trafik kontrolü yetkisi olan kullanıcılara örnek olarak; “Garson Kullanıcısı A Masasından Çay siparişini sildi.” şeklinde bir bildirim alabilmektedir.

2- Yetkisi olmayan kullanıcı, onaylanan bir siparişi silmek, iade etmek veya ikram etmek istediği zaman; bildirim sistemi devreye girer. Eğer sistem parametrelerinde yetkililerden onay iste ayarı da aktif ise ve trafik kontrolü yetkisi olan kullanıcılara örnek olarak “Garson Kullanıcısı A Masasından Çay siparişini silmek istemektedir.” şeklinde bir ikaz bildirimi alabilmektedir. Bildirimi alan yetkili bildirimdeki ONAYLA veya VAZGEÇ butonları ile isteği cevaplayabilmektedir. Daha sonra ise Trafik sayfasında gerekli istekleri cevaplayabilmek de mümkündür.

3- Yetkisi olmayan bir kullanıcı daha önce onaylanan bir siparişi silmek, iade etmek veya ikram etmek istediğinde işlemi tamamlayamaz.

Kullanıcılar sayfayı soldan sağa çekerek açtığı ekrandan Bildirim Alımı özelliğini devre dışı bırakırsa hiçbir şekilde bildirim almayacaktır.