GastroPOS Push Notification Bildirimleri

Kayıp kaçak kontrolü işletmeler için çok önemli konulardan biridir. GastroPOS bildirim sistemi sayesinde trafik kontrol yetkisi olan kullanıcılar siparişlere ait silme, ikram, iade gibi operasyonların işleme alınması için bir onay mekanizması ortaya koyar.

GastroPOS sisteminde kayıp kaçak kontrolü için büyük önemde yer verilmiştir. Gerekli yetkilendirmeler tanımlanarak bu işlemleri daha basit hale getirebilirdik. Ama kontrol mekanizmasında 3 senaryoyu esas aldık.

1- Yetkili bir kullanıcı daha öncesinde onaylanmış bir siparişi silebilmesi, iade edebilmesi veya ikram edebilmesi için yetkiler verilir. Bu gibi durumda bildirim sistemi ancak bilgilendirme amaçlı çalışır. Eğer sistem parametrelerinde bilgilendirme ayarı da aktif ise trafik kontrolü yetkisi olan kullanıcılara örnek olarak “Garson Kullanıcısı A Masasından Çay siparişini sildi.” şeklinde bir bildirimi alır.

2- Yetkisi olmayan bir kullanıcı daha öncesinde onaylanmış bir siparişi silmek, iade etmek veya ikram etmek istediğinde bildirim sistemi devreye girer. Eğer sistem parametrelerinde yetkililerden onay iste ayarı da aktif ise ve trafik kontrolü yetkisi olan kullanıcılara örnek olarak “Garson Kullanıcısı A Masasından Çay siparişini silmek istiyor.” şeklinde bir bildirimi alır. Bildirimi alan yetkili bildirimdeki ONAYLA veya VAZGEÇ butonları ile isteği cevaplayabilir. Daha sonrasında ise Trafik sayfasından gerekli istekleri cevaplayabilmek de mümkündür.

3- Yetkisi olmayan bir kullanıcı daha öncesinde onaylanmış bir siparişi silmek, iade etmek veya ikram etmek istediğinde işlemi tamamlayamaz.

Kullanıcılar sayfayı soldan sağa çekerek açtığı ekrandan Bildirim Alımı özelliğini devre dışı bırakırsa hiçbir şekilde bildirim alamaz.