fbpx

Caller ID, bir telefon çağrısında gelen arama için arayan numarayı gösteren sistemlerdir. GastroPOS sistemi ile sunucu bilgisayarına bağlı bir cihaz sayesinde iletişim kurarak gelen çağrıdaki telefon numarasının sisteme iletilmesi sağlanır. Bu cihaz sunucu bilgisayar için USB çıkışı ve sabit telefon hattından gelen hat girişleri içerir. İşletmenize, Caller ID cihazına bağlantı yapılmış bir sabit telefon hattından çağrı geldiğinde, GastroPOS servis uygulaması gelen çağrıyı takip eder ve telefon numarasına ait bir müşteri kaydı olup olmadığını kontrol eder.

Gelen telefon numarasına ait bir müşteri kaydı bulunduğu takdirde, o müşteriye ait bir paket servis için sipariş alma ekranı otomatik olarak açılır ve hızlı bir şekilde sipariş almanız sağlanır. Eğer gelen çağrıya ait bir müşteri kaydı bulunamaz ise yeni müşteri ekleme ekranına yönlendirilir. Gerekli bilgiler telefondaki kişiden alınıp sisteme eklendiği takdirde, tekrardan o müşteriye ait paket servis siparişi alma ekranı otomatik olarak hazırlanır.

İşletmenizin birden fazla sabit hattı olabilir. Bu gibi durumlarda önemli olan nokta kullanılan Caller ID cihazının hat kapasitesidir. Bu kapasite cihazın marka ve modeline göre değişmektedir. Genel olarak Caller ID cihazlar 2 hat desteklidir. 4 hat destekli cihazlar da bulmak mümkündür.

GastroPOS yazdırma servisi için hat sayısı sınırlaması yoktur. Yönetim ekranından cihazların hat başına kullanıcı tanımı yapılır. Bir çağrıyı birden fazla kişi alabilir ama çağrıyı ilk cevaplayan kişi tarafından paket servis sipariş alma operasyonu başlatılır. Diğer kullanıcılar böyle bir senaryoyla karşılaşırlarsa çağrının başka bir kullanıcı tarafından cevaplandığı bilgisi verilir. Bir siparişe birden fazla kişi müdahale edemez.

Open chat