kafe_Restoranlarda_el_terminali_kullanim_avantajlari.png

El Terminali Nedir? Ne İşe Yarar?

El terminali; taşınabilir veri toplayıcı veya taşınabilir veri terminali olarak bilinen bir cihazdır. Günümüzde el terminalleri ile birçok alanda karşılaşmaktayız. Genellikle kafe, restoran, sıcak satış, soğuk satış, lojistik sektörü, depo otomasyonları, market otomasyonları, sayaç okuma sistemleri ve otopark yazılımları gibi farklı alanlarda veri toplama aracı olarak kullanılmaktadır.

Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Faydaları; Varlıklarınızı izlemek ve envanteri yönetmek gibi işler yapar. El terminali Android ve İOS  gibi bilinen işletim sistemlerinde çalıştığından, bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarla aynı işlevselliği sunarlar. Bu mobil işgücünüzün herhangi bir yerden üretkenliği artırmasını sağlayan bir gerçektir. Tablet, akıllı telefon veya el terminali aracılığı ile kablosuz bağlantı (Wi-fi – 3G- 4G ) , Barkod okuma, GPS Özelliği ve dahili yazıcı teknolojilerini kullanarak işimize hız, doğruluk ve kontrolü getirmektedir.

El Terminali Kullanımı Kafe ve Restoranlara Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Kafe ve restoran programı kullanan bir işletmede garsonlar akıllı telefon veya el terminaline yükledikleri mobil uygulama sayesinde masaya gidip müşteriye güncel bir şekilde menüyü aktarır. Bu sayede işletmeyi masalarda adisyon bulundurma, fiyat veya ürün değişikliklerinde adisyon yenileme gibi maliyetlerden kurtarır. Hızlı bir şekilde sipariş alan garson ilgili üretim kısmına siparişin gitmesini sağlar ve siparişin durumu anlık olarak izler. Üretim kısmında hazırlanan sipariş ilgili garsona hazır bilgisi el terminaline gider ve garson sipariş müşteriye teslim eder.

Ayrıca kullanan personel işletme içerisinde kendi sorumluğunda olan alanlar ve masaların son durumunu takip eder.

Avantajları Maddeler Halinde Sıralayacak Olursak;

  • Garson verimliliğini arttırır.
  • Oluşabilecek hataların önüne geçer.
  • Personelin performans durumu izlene bilir.
  • İşletmedeler menülerde yapılan değişikliklerde maliyeti düşürür.
  • İşletmede kâğıt adisyon masrafından ortadan kaldırır.
  • İşletmede birimler arasında hızlı iletişim kurmayı sağlar.
  • Personelin sorumlu olduğu bölüm veya masaların son durumu ile ilgili anlık bilgiye ulaşmasını sağlar.

GastroPOS Kafe Restoran Sisteminde El Terminali Kullanımı

GastroPOS hibrit bir teknoloji olarak geliştirildiğinden, el terminali kullanımına uygundur. Kullanılacak olan cihaz işletim sistemine göre, Playstore veya Appstore’dan uygulama indirilerek kullanılır. Bir diğer avantajı da telefon tablet gibi cihazları da bir el terminaline dönüştürmesidir. GastroPOS programı hakkında daha detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Satın almayı tüm Logo yazılım iş ortakları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.