Bölge | Bölüm | Masa Tanımı

GastroPOS Cafe ve Restaurant yönetim uygulaması ile işletme içerisinde yer alan ve bölge olarak tanımlanan (Teras, Bahçe, Salon gibi) alanları tanımlayabilirsiniz. Tanımlanan bölgelere ait bölüm (bar, mutfak gibi) tanımları yapabilirsiniz. Her bir bölgeye masa tanımı yapılıp bölge, bölüm yada masaları kullanıcı bazında yetkilendirebilirsiniz.

Bölge; alakart usulü çalışan işletmelerin servis hizmeti verdikleri birimlere verilen addır. Bölgeler salon, teras, bahçe gibi işletmelerin ihtiyacına göre isimlendirile bilmektedir. GastroPOS’ta bölge tanımı kolay bir şekilde yapıla bilmektedir. Hatta oluşturulan bölgelere özel bir kod, sıra veya menü dahi tanımlana bilmektedir. Böylece alakart hizmeti veren işletmeler karmaşadan kurtulup daha kolay bir şekilde servis hizmeti verebilecektir.

Bölüm; işletme içerisinde yer alan üretim ve tedarik birimlerine verilen isimdir. Bölümler mutfak, bar, tezgâh veya çay ocağı gibi işletmelerin tercih veya ihtiyacına göre adlandırıla bilmektedir. Yine GastroPOS’ta bölüm tanımı da kolay bir şekilde yapıla bilmektedir. Ayrıca oluşturulan bölümlerin tipi ve yazıcıları da tanımlana bilmektedir.

Masa tanımı; alakart hizmeti veren işletmelerin servis verdiği masa tanımları GastroPOS’tan kolay bir şekilde yapıla bilmektedir. Masalar, toplu bir şekilde oluşturulabildiği gibi masa kodu, sırası, bölümü de belirtile bilmektedir. Ayrıca masa kapasitesi de girile bilir ve işletmenin toplam kişi kapasitesi takip edilebilir. Veya oluşturulan masalara işletmelerin istediğine göre özel bir açıklama da girile bilmektedir.

Yapılan bu tanım ve yetkilendirmeler sonrasında işleyişi daha kolay hale getirebilirsiniz. Bu sayede garsonlar tarafından alınan siparişler doğru bölüme yönlendirilebilir, belirli bölgelerden gelen fakat birden çok mutfakta hazırlanan ürünlere doğru yazdırma rotası belirlenerek istenen siparişlerin, belirli mutfaklara ya da tablet ekranlara gönderimi sağlanır.

Akıllı masa modülü üzerinden alınan siparişlerin, ilgili masa yada bölge yetkilisine push notification ile bildirilmesi de tanımlanan yetki doğrultusundadır.

Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak YouTube hesabımıza ulaşabilirsiniz!

gastropos logo