GastroPOS Push Notification Bildirimleri

Siparişlerin eklenmesinden sonraki süreçler işletmesinde aşırı yoğunluk olan firmalar için büyük bir sorun. Sipariş trafiğinin takibini yapmak bazen çok zor olabiliyor. Hangi garson ne siparişi vermişti, o sipariş hazırlandı mı , sipariş hazırlanmasında sorun mu oluştu gibi sorulara cevap alabilmek bazen cidden güç olabiliyor.

Bildirim sistemi tam olarak da bu noktada devreye giriyor. örnek verecek olacak bir garson kullanıcısı mobil servis ekranından A masasına ait bir sipariş gidiğinde, sipariş listesindeki ürünler gereken mutfak ekranlarına yansıtıldı. Buraya kadar bir sorun yok. Ama farklı masalara sipariş ekleme işlemi aynı anda 8 – 10 garson tarafından tekrarlandığını düşünürsek ortadaki karmaşıklık kaçınılmaz. Bildirim sistemi böyle durumlarda çok yardımcı olmakta.

A masasına verilen sipariş üretim personeli tarafından görüldü ve hazırlanmaya başlandı. Sipariş hazırlama işlemi bittikten sonrasında üretim personelinin ürüne ait alandaki bir butona tek bir dokunuşu sonrasında siparişi veren garsonun mobil cihazına “Siparişiniz Hazır !” bilgisi gönderilir. Bu bildirimi gören garson kullanıcısı hangi masaya ait hangi ürünün hazır olduğu bilgisini mobil cihazında görür. Üretim alanına giderek hazırlanan siparişin hızlı bir şekilde müşteriye sunulması için ürünü alır.

İşler her zaman istenildiği gibi gitmez, bazen bir ürünün hazırlanması esnasında bir aksaklık meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda üretim personeli üretiminde sıkıntı meydana gelen ürünü listesinde gördüğü yardımcı linke tıklayarak siparişi veren garsona “Bir sorunumuz var !” şeklinde bir bildirim gider. Garson kullanıcısı ekranında üretim personelinin seçtiği metni ekranında görür, örnek olarak “Siparişin hazırlanması için gerekli ham madde şuan temin edilemiyor” gibi açıklayıcı bir bildirim görüntüler. Bu bildirim sayesinde zaman kaybetmeden müşteri bilgilendirmesi yapılır, alternatif bir sipariş alınması sağlanabilir.

Siparişin alınma esnasında ürün ile ilgili eksik bilgi girilmiş olabilir veya üretim personelinin siparişi veren garsona herhangi bir şey danışması gerektiği durumlar olabilir. Böyle durumlarda ise üretim personeli listelenen garsonlardan istediğine bir çağırma bildirimi gönderebilir. Bu işlem sonrasında garson kullanıcısı örnek olarak “Sizi Çağırıyorlar ! – Üretim personeli sizi çağırıyor.” şeklinde bir bildirim alacaktır.

Kullanıcılar sayfayı soldan sağa çekerek açtığı ekrandan Bildirim Alımı özelliğini devre dışı bırakırsa hiçbir şekilde bildirim alamaz.