Gelişen teknoloji ile beraber artık kağıt kullanımı geçmişe oranla, büyük ölçüde azalmıştır. Adisyon, sipariş fişi gibi kağıt üzerinden işlem gören uygulamalar dijital platformlara taşınmıştır. Böylece işletmelerin kağıt maliyeti düşeceği gibi orman ürünlerinin de kullanımı azalacaktır. Bu hem işletmeye hem de milli servete oldukça fayda sağlayan bir gelişmedir.

Mutfaktaki üretim personeli yazıcılardan çıkan sipariş fişi yerine dijital bir platformdan siparişlerini takip eder. Bu sistemle sipariş fişi kaybolursa, deforme olup okunmaz hale gelirse, bu olumsuz sonuçların da önüne geçilebilir. Üretim personelinin siparişi unutması veya görmemesi durumunda mutfak ekranı sesli bir uyarı ile kendini hatırlatacaktır. Mutfaktaki çalışanlar fiş yazıcı dan uzak bir konumdadır. Veya yazı personelden uzak bir konumdadır. Bu gibi sebeplerle üretim personeli de sıkıntıya girebilir. Böylece mutfak ekranını her personel görüp, duyacağı için personele özel bir cihaz ihtiyacı da ortadan kalkmış olur. Böylelikle hem işletme maliyetten tasarruf sağlamış olacak hem de personel zamandan tasarruf yapmış olacaktır.

Yazıcı yerine mutfak ekranı kullanmak müşteri memnuniyetini de etkileyecektir. Çünkü siparişlerin mutfağa gitmesi, ürünün hazırlanıp sunulması eski sisteme göre daha hızlı olacaktır. Hızın, rekabet açısından önemli bir faktör olduğu dünyamızda kim geride kalmak ister ki? Hızlı hareket eden personeller yerine hızlı bir sistem arayışı içerisine girmek tabi ki daha iyi sonuçlar getirecektir. Bu bağlamda GastroPOS sizi teknolojiden geri bırakmayacak çözümler üretmektedir.